• UZMANLIKLA BULUŞUN

  45 yılı aşkın sektör deneyimi ve bilgi birikimi

 • TEKNOLOJİYLE BULUŞUN

  Kurum içi geliştirilmiş son teknolojiyle yönetilen üretim süreci

 • GELECEKLE BULUŞUN

  Yeni ürün geliştirme odağı; uluslararası araç parkına ortalama
  %80 uygun ürün gamı

 • YENİLİKLE BULUŞUN

  Aktarma organları teknolojisi için patentli çözümler

HAKKIMIZDA

Dünyanın önde gelen debriyaj üreticilerinden olan MAPA, Türkiye’de otomotiv sektörüne hizmet veren orijinal yedek parça üreticisi olarak 1970 yılında İstanbul’da kuruldu. Türkiye’nin endüstriyel gelişim sürecinde, komple fren sistemleri ve debriyaj setleri ile birçok otomotiv parçasının ilk yerli üreticisi oldu. Zaman içerisinde, debriyaj üretimine odaklanarak iki ana markası; MAPA ve KraftTech ile binek ve hafif ticari araçlar için debriyaj baskı, disk, volan ve rulman tasarımı, üretimi ve dağıtımı konularında faaliyet göstermeye başladı.

50 yılı aşkın bilgi ve birikimiyle kalitesini, uzmanlığını ve güvenilirliğini kanıtlayan MAPA; üretimde yüksek güvenlik ve sağlık standartlarının yanı sıra tavizsiz çevreci yaklaşımlarıyla da müşterileri ve iş ortaklarınca sektörün lider firması olarak kabul edilmektedir.

BROŞÜRÜ İNDİR YOUTUBE

AR-GE

Yeni ürün geliştirmeye odaklı mühendislik tabanı ve dünyanın ancak birkaç debriyaj üreticisinde bulunan ölçme ve test makineleriyle donanımlı bir AR-GE merkezine sahip olan MAPA, otomotiv sektörünün değişen dinamiklerine ve müşterinin özel taleplerine hızlı bir şekilde yanıt verebilmektedir.

ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

MAPA, en son teknoloji ile donatılmış tesislerindeki tasarım, test ve üretim birimleriyle kendi teknolojisini geliştirmiştir. Sisteme entegre edilmiş kalıphane ve tezgahlar, presler, CNC makineleri, robotlar, ısıl işlem ve otomatik üretim hatlarında yüksek teknolojili prosesler kullanmaktadır.

SÜREÇ OPTİMİZASYONU

Gelişmiş SAP ERP sistemi ve esnek otomatik üretim hatlarıyla, müşteri ihtiyaçlarını maksimum stok verimliliği ile karşılamaktadır. Üretimin her noktasında bulunan bilgisayarlı takip sistemi sayesinde, Genel Ekipman Etkililiği (Overall Equipment Effectiveness) ve verimlilik anında ölçülmektedir.

PERFORMANS GÜVENCESİ

MAPA’nın şirket içinde geliştirdiği montaj üretim hatlarında, tüm mamullerin %100 kalite kontrolünden geçirilebilmesini sağlayan, kendi tasarım ve üretimi olan otomatik test makineleri bulunmaktadır. Üretilen her ürün için izlenebilirlik verileri kodlanarak, tüm üretim ve test adımları takip edilmektedir.

KALİTE SİSTEMLERİ

MAPA, SGS tarafından onaylanıp takip edilen ISO 9001 standartlarına uygun ilk yerli debriyaj üreticisidir. Bununla beraber IATF 16949 belgesine sahiptir. 50 yılı aşkın tedarik tecrübesiyle sınıfının en iyisi olan tedarikçilerle çalışmakta, bu sayede kalite güvence süreci ham madde seviyesinde başlamaktadır.

MAPA Kalite Politikası : https://tek.link/NSTz

 

 

BİLGİ GÜVENLİĞİ

Bilgi Güvenliği stratejik hedeflerimiz içerisinde önemli bir yere sahip olup, Bilgi Güvenliği Politikamız; ağ ve alt yapı sistemlerinin, teknoloji hizmetleri ile genel olarak tüm iş süreçlerinin ve bilgi varlıklarının, gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik esasları gözetilerek korunmasını hedeflemektedir.

MAPA Bilgi Güvenliği Politikası : https://tek.link/M8Pi

KVKK Aydınlatma Metni : https://tek.link/Mq1g

ÜRÜNLER

MAPA, yenileme pazarı için binek ve hafif ticari araçlara debriyaj üretiminde uzmanlaşmış bir firmadır.

Yüksek mühendislik kabiliyeti ışığında kendi tasarım, test, üretim teknolojisi ve tam teşekküllü AR-GE merkeziyle otomotiv sektöründeki değişimlere ve müşteri özel isteklerine cevap vermeye yönelik ürün gamını hızlı bir şekilde geliştirmektedir.

Pazarda en çok talep gören ürünleri içeren geniş gamıyla ürünlerini 50’den fazla ülkede bulunan ana satın alma grupları ve dağıtıcılara ve aynı zamanda OES firmalarına ihraç etmektedir. İki ana markası, MAPA ve KraftTech ile birçok yerli ve yabancı yenileme pazarında lider duruma gelmiş bulunmaktadır.

Ürün gamının tamamı TECDOC’ da yer almaktadır.

KLASİK DEBRİYAJ SETİ

Debriyaj, rulmanının debriyaj sistemini itmesi sonucu ayırmanın gerçekleştiği, klasik bir kavrama sistemidir.

MAPA klasik tip debriyaj setleri; baskı, disk ve rulmandan oluşmaktadır.

ÇEKME TİP DEBRİYAJ SETİ

Klasik tip debriyaj setinin aksine, bu tip debriyaj setleri motor ile volanın arasına monte edilmektedirler.

MAPA çekme tip debriyaj setleri, özel dizayn debriyaj baskısı ve diskinden oluşmaktadır.

4'LÜ SET

4’lü set olarak bilinen volanlı değişim setleri, çift kütleli volanlara alternatif olarak geliştirilmiştir.

Motor ve vites kutusu korumasına ek olarak, yüksek dayanıklılık sağlamak amacıyla aynı tork taşıma kapasitesi ve pedal yükünü sağlayan tek kütleli volan, çift kütleli volanla değiştirilmektedir.

4’lü setler tek kütleli volan, debriyaj baskısı, debriyaj diski ve debriyaj rulmanından oluşmaktadır.

HABERLER

ÜYELİKLER

KARİYER

Cinsiyet
CV'ni yükle (.doc, .docx, .pdf)
GÖNDER Aday Muvafakatname'sini okudum, onaylıyorum.

Çalışanına yatırım MAPA’nın temel prensiplerinden biridir.

MAPA, çalışanlarının uzun seneler süren şirkete bağlılıklarından gurur duymaktadır.

MAPA, çalışanlarının kişisel ve profesyonel gelişimine önem vermekte ve hem iş başında hem de dışarıdan sağlanan eğitimlerle kariyer gelişimlerine destek vermektedir.

Açık ve dürüst kültürü ile iç içe geçmiş bu dinamik yapı, MAPA’ yı keyifle çalışılan bir şirket haline dönüştürmektedir.

Eğer otomotiv sektöründe bir kariyer planlıyor ve hızla büyüyen bir organizasyonun parçası olmayı arzu ediyorsanız, lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurun ve bize özgeçmişinizi gönderin.

İLETİŞİM

MAPA Makina Parçaları Endüstrisi A.Ş.

TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB 1. Cadde
No:22 Çayırova/ Kocaeli - TÜRKİYE

T +90 (262) 658 07 00
F +90 (262) 658 06 90

mapa@mapa.com.tr

Harita
İletişim Formu
GÖNDER